Ranking PZA - Wspinaczka skalna

FAQ

OGÓLNE

Dla kogo jest ranking?

Dla wszystkich wspinaczy, którzy szukają stabilnej internetowej platformy pozwalającej na archiwizowanie swoich skalnych dokonań. Najlepsi mogą liczyć na wsparcie finansowe PZA.

Czy żeby korzystać z rankingu, muszę być członkiem klubu zrzeszonego w PZA?

W NRWS klasyfikowany może być każdy obywatel Polski, wystarczy się wcześniej zarejestrować. Pamiętaj, że PZA dofinansowywuje jedynie zawodników zrzeszonych w klubach PZA!

Co z przejściami TRAD?

System umożliwia dodawanie dróg pokonywanych na własnej asekuracji, jednak podstawą do przyznawania stypendiów są osiągane trudności sportowe (suma punktów z nich wynikająca), nie zaś styl, czy różnicowanie ze względu na drogi pokonywane na własnej czy stałej asekuracji.

 

DOFINANSOWANIE

Kto może liczyć na dofinansowanie z racji uczestnictwa w NRWS?

Dofinansowanie może być przyznane tylko zawodnikom należącym do klubu zrzeszonego w PZA. Listę klubów skupionych w PZA znajdziesz TUTAJ. Jeżeli Twój klub nie należy jeszcze do PZA, zapoznaj się z TYMI INFORMACJAMI. Resztę szczegółów dotyczących dofinansowań znajdziesz w rozdziale IV regulaminu rankingu.

W jakim miesiącu i w jakiej formie wypłacane są stypendia za przejścia skalne?

Dofinansowania dla zawodników zostały opisane w rozdziale IV regulaminu KRWS. Zwyczajowo dofinansowanie dla zawodnika przyznawane jest na podstawie rankingu z roku ubiegłego.

 

PUNKTACJA I PRZELICZNIKI

Czym różni się ranking PZA od rankingu 8a.nu?

Punktacja NRWS ma podobną strukturę do tej znanej z serwisu 8a.nu, który przyjęliśmy za punkt odniesienia. Po konsultacjach środowiskowych postanowiliśmy wprowadzić jedną modyfikację: punktowy bonus za przejście OS to +125 pkt (na 8a.nu +145 pkt.). Inne różnice dotyczą wprowadzonych kategorii (juniorzy w NRWS).